ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Ruszają spotkania dla mieszkańców zainteresowanych dotacją na odnawialne źródła energii

Do 85% dofinansowania na instalację fotowoltaiczną, pompy ciepła, magazyny energii elektrycznej i systemy zarządzania energią, czeka na mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy skorzystają z projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Bytom. Nabór chętnych ruszy w czerwcu, a już w poniedziałek, 22 maja zaplanowane zostało pierwsze spotkanie informacyjne w Stolarzowicach.

W projekcie grantowym nasze miasto będzie aplikować o dofinansowanie w wysokości 18 mln zł, a całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to prawie 170 mln zł.

Terminy spotkań

• 22 maja (poniedziałek), 18.00 - 19.30, Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Suchogórska 98, Stolarzowice

• 24 maja (środa), 18.00 - 19.30, Szkoła Podstawowa nr 38, ul. Korczaka 1, Sucha Góra

• 25 maja (czwartek), 18.00 - 19.30, Szkoła Podstawowa 33, ul. Matki Ewy , Miechowice

• 29 maja (poniedziałek), 18.00 - 19.30, Szkoła Podstawowa 27, ul. Świętochłowicka 12, Łagiewniki

• 30 maja (wtorek), 18.00 - 19.30, Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Sobieskiego 3, Śródmieście.

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 17 maja 2023 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„ Rozmowa to nie tylko słowa … o komunikacji w rodzinie”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Monika Ogrodnik i Agnieszka Petka

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

WYCIECZKA AUTOKAROWA

Termin: 18.05.2023

Miejsce: Żarki

Koszt wycieczki: 120 zł/os

Świadczenia:

• transport autokarem

• opieka pilota

• opłaty drogowe, parkingowe

• bilety wstępu

• warsztaty

Program:

8.30 wyjazd Przedszkole nr 24

9.45 przyjazd do Żarek, realizacja programu edukacyjnego z warsztatami

10.00 Warsztat 1 - Mali włoscy kucharze – warsztat wytwarzania pizzy

Warsztaty wytwarzane pod kierunkiem szefa kuchni, każde dziecko robi własnoręcznie pizzę w wybranych składników.

11.00 Posiłek

11.30 Warsztat 2 – Pracownia zabawy

W klimatycznych salach zabawa naturalnymi materiałami: sianem, wikliną, brzozą. Szereg warsztatów, z których największym powodzeniem cieszy się wytwarzanie zwierzaków z siana. Każda zrobiona ozdoba zabierana jest na pamiątkę

13.00 Wyjazd z Żarek

14.30 Powrót (Przedszkole 24 Bytom)

Program jest ramowy i może ulec zmianie, możliwa modyfikacja programu

OZDOBA WIELKANOCNA

„OZDOBA WIELKANOCNA” – KONKURS PLASTYCZNY

Przedszkole Miejskie nr 24 w Bytomiu przy ul. Gen. Niedźwiadka Okulickiego 12B zaprasza wszystkie dzieci uczęszczające do naszej placówki do wzięcia udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym pt. „Ozdoba wielkanocna”. Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na kultywowanie tradycji wielkanocnych w tym, ozdabianie pisanek.

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 24 w Bytomiu.

2. Warunkiem udziału dziecka w konkursie jest samodzielne wykonanie przestrzennej pracy plastycznej w dowolnej technice w rozmiarze nieprzekraczającym 6x6 cm.

4. Kryteria oceny pracy plastycznej

– zgodność z tematem

– estetyka wykonanej pracy

– wkład pracy własnej

5. Jedna dziecko może zgłosić do udziału w konkursie jedną pracę.

Cele konkursu

1. Rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci.

2. Rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci.

3. Kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Zasady konkursu

1. Temat konkursu:  „Ozdoba wielkanocna”.

2. Konkurs polega na stworzeniu przestrzennej pracy plastycznej dowolną techniką w rozmiarze nieprzekraczającym 6x6 cm.

3. Praca powinna być opisana według wzoru:

• Tytuł pracy;
  • Imię i nazwisko autora oraz grupa;.

5. Wszystkie prace konkursowe zostaną nagrodzone.

Terminy

1. Prace można składać do 31. 03. 2023 r. u wychowawców grup. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 04. 04. 2023 r..

3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola.

4. Nagrody wręczone zostaną w dniu rozstrzygnięcia konkursu.

W konkursie przewidziano nagrody niespodzianki.

Postanowienia końcowe

1.  Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora.
  2. Uczestnik konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu: wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody; umieszczenia danych w materiałach publikowanych przez Organizatora i na stronie Organizatora.
  3. Uczestnik konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich weryfikacji.
  4. Organizator nie zwraca złożonych prac.
  5. Regulamin konkursu opublikowany jest na stronie internetowej przedszkola.

Organizatorzy: pani Agata Felusz  z grupy Krasnoludki.